O výborné polévce

23. května 2012 v 13:27 | Asmo |  Fšelijaké kraviny
Je až s podivem, jak jednoduchá a bezelstná zvířata muži jsou...
Každý pátek večer chodívám s klukama, tedy s velkýma klukama, do haly na fotbal. Jsem už taky velký kluk, ale nikoliv vzrůstem nebo duší, ale pouze věkem. V mém a vyšším věku se do haly na fotbal nechodí jen tak za nesmyslným honěním se za balónem, nýbrž z důvodů zcela zjištných. My tam totiž chodíme kvůli žízni. Kvůli žízni a jejímu následnému hašení v hospůdce U Proska.

Jednou se nám to hašení kapku protáhlo, bylo třeba prodiskutovat všechna témata mužskému vnímání nejbližší: pletení, modeláž nehtů, zumbu a tak dále a tak dále. Nejen na mých spoluhráčích a spoluhasičích , ale i na mě, byl pak prodloužený boj s žízní patrný.

Jak jsem si tak z vesela a s lidovým popěvkem na rtu dokličkoval těsně po půlnoci domů, pokusil jsem se vybalit věci z tašky, ale opravdu jen pokusil. No a jako správný muž svého věku po nesnadném sportovním výkonu a degustaci omamných tekutin několika druhů, dostal jsem hlad. Tedy ani ne tak hlad, jako spíš chuť na něco. Takové něco se vždycky najde, toho jsem se nebál.

Zahalen rouškou tmy přikradl jsem ke sporáku: na něm 4 hrnce, jen v jednom naběračka. Naprosto důvěřujíc okolí, zcela beze strachu hrábnu naběračkou do hrnce, spoléhajíc na to, že se ona naběračka beze lstí a intrik nachází právě v tom hrnci, kde je ta největší dobrota! Ochutnávajíc před několika málo hodinami dovařenou, ještě vlažnou, přelahodnou polévku určenou patrně k zítřejšímu obědu s myšlenkou v hlavě, jak musím svou ženušku ráno pochválit, že se jí ta polívčička náramně podařila... Ještě jsem si dával pozor, abych nesežral moc a nebyl za to ráno kárán. Chyba! Chyba jak kráva! Muži prostě nejsou schopni intrik, ve kterých si libují právě jejich partnerky, celoživotní průvodkyně, ale i protihráčky v jedné osobě, proto zcela bezelstně sami skáčou do pastí tam, kde by je sotva někdo (tedy alespoň muž) hledal! Ráno, když jsem manželce chválil tu úžasnou krmi, bylo mi po krátkém nechápavém pohledu vysvětleno, že ona výtečná polévka nebyla ani tak polévkou, jako spíš směsí vody, zbytků játry s lečem od oběda a Jaru, ponechanou do následujícího dne na sporáku k odmočení.... Naštěstí tam toho jaru nebylo moc...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 spajdrmen spajdrmen | 26. května 2012 v 0:22 | Reagovat

tyto příběhy ze života mě dycky bavilo číst :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama